Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un șcheian condamnat în Ungaria la 3 ani de închisoare pentrru trafic de persoane și deținere de droguri a fost băgat în Penitenciarul Botoșani

La data de 11 februarie 2026, Curtea de Apel Suceava a înaintat spre executare către Secția 9 Poliție Rurală Șcheia mandatul de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele lui Răzvan Codruț Bolohan, din comuna Șcheia.

Acesta a fost condamnat la o pedeapsă de 3 ani de închisoare pentru săvârșirea infracțiunilor de trafic de persoane, conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe și deținere de droguri. Faptele au fost comise la data de 18 august 2023, pe teritoriul Ungariei.

În cursul aceleiași zile, polițiștii din cadrul SPR 9 Șcheia l-au identificat pe bărbat la domiciliul său din satul Șcheia, acesta fiind reținut și condus la sediul unității de poliție.

Ulterior, o escortă din cadrul Secției 9 Poliție Rurală Șcheia a procedat la transferul condamnatului la Penitenciarul Botoșani, unde a fost depus în vederea încarcerării.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles