Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un bătrân din Dolhasca a murit după ce a căzut de pe o scară în timp ce strângea struguri

La data de 13 septembrie 2024, la ora 08.08, Poliția Orașului Dolhasca a fost sesizată cu privire la decesul lui Gheorghe B., în vârstă de 84 de ani, din orașul Dolhasca. Acesta a decedat în noaptea de 12 spre 13 septembrie 2024 la secția UPU a Spitalului Clinic Județean Suceava.

Din cercetările efectuate, s-a stabilit că, în seara de 12 septembrie, Gheorghe B. culegea struguri și, în timp ce era urcat pe o scară, s-a dezechilibrat și a căzut cu capul de beton. Rănile suferite au necesitat transportul la spital, dar din păcate, bărbatul nu a supraviețuit.

Nu există suspiciuni de comitere a vreunei infracțiuni, dar lucrătorii din cadrul poliției au deschis un dosar pentru „ucidere din culpă”. De asemenea, s-a dispus efectuarea unei necropsii pentru stabilirea exactă a cauzelor decesului.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles