Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

FOTO Deputatul George Şoldan a vizitat șantierul autostrăzii A7: „Procedurile pentru lansarea în licitație a contractelor pentru lucrările la A7 Pașcani – Suceava – Siret vor începe în lunile următoare”

Deputatul PSD de Suceava, George Șoldan, a vizitat astăzi, alături de premierul Marcel Ciolacu și Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, șantierul autostrăzii A7, anunțând că procedurile pentru lansarea în licitație a contractelor pentru lucrările de la sectorul Pașcani – Suceava – Siret vor începe lunile următoare.

„Astăzi am vizitat șantierul autostrăzii A7, la Adjud, județul Vrancea, alături de premierul Marcel Ciolacu și Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu. A7 se apropie tot mai mult de județul Suceava și 𝐯𝐢𝐧 𝐜𝐮 𝐯𝐞𝐬̦𝐭𝐢 𝐛𝐮𝐧𝐞 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐬𝐮𝐜𝐞𝐯𝐞𝐧𝐢. Procedurile pentru lansarea în licitație a contractelor pentru lucrările la A7 Pașcani – Suceava – Siret (118,03 km) vor începe în lunile următoare. Din discuțiile purtate cu Marcel Ciolacu și Sorin Grindeanu se estimează că procedurile vor fi inițiate chiar de luna viitoare pentru tronsonul Pașcani – Suceava (61,86 km), iar pentru celălalt segment, Suceava – Siret (56,17 km), în luna mai. Este cel mai mare proiect de infrastructură pentru regiunea Moldovei și implicit pentru județul Suceava și mă bucur că îi am alături pe prim-ministrul României și pe ministrul Transporturilor, pentru a vedea cât mai repede realizat acest proiect esențial pentru suceveni”, a transmis deputatul George Șoldan.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles