La data de 17 septembrie 2022, la ora 16.20, Ioan M., din localitatea Plopeni, orașul Salcea, a anunțat prin 112 faptul că fiul său, Emanuel M., a căzut de la geamul mansardei lovindu-se la brațul stâng.
Din verificările polițiștilor a reieșit că Ioan M. locuiește în localitatea Plopeni, oraș Salcea. În cursul zilei de 17 septembrie a.c., în jurul orei 16.00, membrii familiei făceau curățenie generală în casă, Emanuel M., de 3 ani, a profitat de faptul că era nesupravegheat și s-a urcat pe un geam lăsat deschis, a alunecat în exterior, căzând inițiat pe tabla acoperișului, de unde a picat pe pământ, pe mai multe flori care au amortizat căderea.
Din fericire, băiatul nu s-a ales cu leziuni grave.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
