More
    Ritmic Suceava Ritmic Suceava Ritmic Suceava
    Ritmic Suceava Ritmic Suceava Ritmic Suceava
    Ritmic Suceava

    Rezultatele alegerilor locale din cele 114 localități din județul Suceava

    La alegerile locale de ieri, peste 300.000 de suceveni au fost prezenți urne. În urma votului, au fost aleși următorii primari:

    Municipii și orașe

    Suceava – Vasile Rîmbu (PSD)

    Broșteni – Alexandru Hurjui (PNL)

    Câmpulung Moldovenesc – Mihăiță Negură (PNL)

    Cajvana – Gheorghe Tomăscu (PSD)

    Dolhasca – Decebal Isachi (PNL)

    Fălticeni – Cătălin Coman (PSD)

    Frasin – Marinel Balan (PNL)

    Gura Humorului – Marius Ursaciuc (Independent)

    Liteni – Tomiță Onisii (PNL)

    Rădăuți – Bogdan Loghin (PNL)

    Salcea – Belțic Pârwușor-Țicu Ezekiel (PNL)

    Siret – Adrian Popoiu (PNL)

    Solca – Cornel Țehaniuc (PSD)

    Vatra Dornei – Marius Rîpan (PNL)

    Vicovu de Sus – Vasile Iliuț (PNL)

    Comune

    Adâncata – Viorel Cucu (PNL)

    Arbore – Vasile Tiperciuc (PSD)

    Baia – Maria Tomescu (PSD)

    Bălăceana – Octavian Constantin Cojocariu (PSD)

    Bălcăuți – Iulian Petru Chideșa (PSD)

    Berchișești – Violeta Țăran (PSD)

    Bilca – Zaharie Rusu (PNL)

    Bogdănești – Cristian Florin Sopon (PSD)

    Boroaia – Vasile Berariu (PSD)

    Bosanci – Neculai Miron (AUR)

    Botoșana – Andrei Sticleț (ADU)

    Breaza – Gheorghe Lesenciuc (PSD)

    Brodina – Vasile Uhliuc (PNL)

    Bunești – Ioan Ștefan (PSD)

    Burla – Viorel Pintiliuc (PNL)

    Cacica – Dinu Radu Ciuc (PSD)

    Calafindești  – Adrian Frîncu (PNL)

    Capu Câmpului – Marcela Elena Bârsan (PNL)

    Cârlibaba – Gabriel Danciu (PNL)

    Ciocănești – Radu Ciocan (PNL)

    Ciprian Porumbescu – Dumitru Nimițan (PSD)

    Comănești – Grigoraș Păstrăv (PNL)

    Cornu Luncii – Gheorghe Fron (PSD)

    Coșna – Gavril Pardău (PSD)

    Crucea – Dorin Rusu (PSD)

    Dărmănești – Dan Chidoveț (PNL)

    Dolhești – Cristinel Neculai Bărculescu (PSD)

    Dorna Arini – Andrei Ștefăniță Mazăre (PNL)

    Dorna Candrenilor – Dănuț Candrea (PSD)

    Dornești – Vasile Cazacu (PSD)

    Drăgoiești – Constantin Popescu (PSD)

    Drăgușeni – Vasile Lică Cepoi (PSD)

    Dumbrăveni – Ioan Pavăl (PSD)

    Fântâna Mare – Vasile Mucilenița (PSD)

    Fântânele – Vasile Marian Sabie (PSD)

    Forăști – Brăduț Avrămia (PSD)

    Frătăuții Noi – Gheorghe Olari  (PNL)

    Frătăuții Vechi – Cristin Dinu Antemie (PNL)

    Frumosu – Constantin Buga (PNL)

    Fundu Moldovei – Tudor Zdrob (PNL)

    Gălănești – Liviu Mironescu (PSD)

    Grănicești – Gheorghe Nuțu (PSD)

    Hănțești – Daniel Olariu (PSD)

    Hârtop – Vasile Cătălin Hrescanu (PNL)

    Horodnic de Jos – Ionel Andrișan (PSD)

    Horodnic de Sus – Valentin Luță (PNL)

    Horodniceni – Neculai Florea (PNL)

    Iacobeni – Viorel Maxim (PSD)

    Iaslovăț – Ion Cotoară (PSD)

    Ilișești – Ilie Nițan (PSD)

    Ipotești – Dumitru Gulei (PNL)

    Marginea – Gheorghe Lazăr (PNL)

    Mălini – Petru Nistor (PSD)

    Mănăstirea Humorului – Viorel Croitoru (PNL)

    Mitocu Dragomirnei – Radu Reziuc (PSD)

    Moara  – Eduard Ferdinand Dziminschi (PNL)

    Moldova Sulița – Petru Jecalo (PNL)

    Moldovița – Alin Boșutar (PSD)

    Mușenița – Radu Florin Tudurean (PNL)

    Ostra – Ioan Oros (PNL)

    Panaci – Vasile Cozan (PSD)

    Păltinoasa – Eduard Rudolf Wendling (PSD)

    Pătrăuți – Adrian Isepciuc (PSD)

    Pârteștii de Jos – Spiridon Mereuță (PSD)

    Poiana Stampei – Viluț Mezdrea (PSD)

    Poieni Solca – Dumitru Ichim Lăzărean (PSD)

    Pojorâta – Bogdan Codreanu (PNL)

    Preutești – Ion Vasiliu (PSD)

    Putna – Gheorghe Coroamă (PNL)

    Rădășeni – Neculai Perju (PNL)

    Sadova – Mihai Constantinescu Otcu (PNL)

    Satu Mare – Toader Lavric (PSD)

    Siminicea – Mihai Penciuc (PSD)

    Slatina – Vasile Vlăduț Gherman (PSD)

    Straja – Mihai Juravle (PSD)

    Stroiești – Mihai Senic (PNL)

    Stulpicani – Vasile Zamcu (PNL)

    Sucevița – Gheorghe Hrehorciuc (PNL)

    Șaru Dornei – Cătălin Iordache (PNL)

    Șcheia – Cristinel Ioan Burac (PSD)

    Șerbăuți – Cătălin Sanduleac (PNL)

    Todirești – Mugurel Bocancea (PNL)

    Udești – Cristea Ostrovan (PSD)

    Ulma – Nicolae Schipor (PSD)

    Vadu Moldovei – Iulian Bogdan Amariei (PSD)

    Valea Moldovei – Niculai Romică Floriștean (PSD)

    Vama – Tiberius Constantin Lucuțar (PNL)

    Vatra Moldoviței – Virgil Saghin (PNL)

    Verești – Dănuț Gavriliuc (PSD)

    Vicovu de Jos – Vasile Țugui (PSD)

    Voitinel – Maria Pleșca (PSD)

    Volovăț – Ioan Vicol (PSD)

    Vulturești – Cornel Salamaha(PSD)

    Zamostea – Vasile Haliuc (PSD)

    Zvoriștea – Constantin Barariu (PSD)

    Articole recente

    Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Euro Fratello

    Related articles