Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Câmpulungeanul care își teroriza mama a fost arestat preventiv pentru 30 de zile

Judecătoria Câmpulung Moldovenesc l-a arestat preventiv pentru 30 de zile pe Anton Cervenschi pentru comiterea infracțiunii de încălcare a măsurilor ordinului de protecție.

Individul a fost introdus în Arestul IPJ Suceava.

La data de 3 februarie 2023, la ora 16.44, Ana C., din municipiul Câmpulung Moldovenesc, a anunțat prin 112 faptul că fiul ei, Anton Cervenschi, de 31 de ani, a încălcat ordinul de protecție emis de judecători, în cursul zilei de 2 februarie a.c., și i-a intrat în casă.

Bărbatul are interdicția de a se apropia la mai puțin de 100 de metri de mama lui și de locuința acestuia, după ce a bătut-o pe femeie.

Polițiștii deplasați la fața locului l-au găsit pe Anton Cervenschi dormind într-una din camerele locuinței.

Bărbatul le-a spus agenților că a intrat în casa mamei lui deoarece nu are unde locui, chiar dacă Primăria Municipiului Câmpulung Moldovenesc i-a pus la dispoziție o locuință socială.

Anton Cervenschi a fost reținut pentru 24 de ore pentru încălcarea ordinului de protecție, iar ulterior judecătorii au emis pe numele său un mandat preventiv de arestare.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles