Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un motociclist a murit la Cârlibaba după ce s-a izbit într-un stâlp de electricitate

La data de 29 august 2024, în jurul orei 15.15, Tănase B., un bărbat de 46 de ani din Gherla, Cluj, și-a pierdut viața într-un accident rutier pe DN 18, în apropiere de Cârlibaba.

În timp ce conducea o motocicletă din direcția Borșa către Cârlibaba, bărbatul a pierdut controlul într-o curbă la stânga, din cauza vitezei neadaptate la condițiile de drum, a derapat și a fost proiectat în afara carosabilului, lovindu-se de un stâlp de electricitate.

Decesul lui Tănase B. a fost constatat la fața locului, iar trupul neînsuflețit a fost transportat la morga Spitalului municipal Vatra Dornei.

Poliția a deschis un dosar penal pentru „ucidere din culpă”, iar cercetările sunt în desfășurare.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles