Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un bărbat din Liteni a murit electrocutat în timp ce repara un hidrofor

La data de 10 august 2024, la ora 12.30, o patrulă din cadrul Poliției orașului Liteni a fost sesizată prin intermediul 112 de către Constantin C., care a raportat că Gheorghe A., din orașul Liteni, s-a electrocutat în timp ce efectua lucrări la instalația electrică a unui hidrofor.

La fața locului, în urma verificărilor, s-a constatat că, în jurul orei 12.00, bărbatul s-a deplasat la locuința lui Constantin C. din orașul Liteni, pentru a repara un hidrofor. După ce a schimbat câteva piese, Gheorghe A. a intrat în căminul în care se afla hidroforul și, în momentul în care a încercat să facă o probă, introducând hidroforul în priză, s-a electrocutat. Văzând ce s-a întâmplat, Constantin C. a oprit imediat alimentarea cu energie electrică și a apelat la 112.

Două echipaje SMURD au intervenit rapid la fața locului, încercând să-l resusciteze pe Gheorghe A., însă manevrele de resuscitare nu au avut succes, iar decesul a fost declarat la ora 13.46. Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Clinic Județean Suceava, unde va fi efectuată necropsia pentru a stabili cauzele exacte ale decesului. În acest caz, cercetările vor continua sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „ucidere din culpă”.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles