More
    Ritmic Suceava Ritmic Suceava Ritmic Suceava
    Ritmic Suceava Ritmic Suceava Ritmic Suceava
    Ritmic Suceava

    FOTO Elevii de la Romantic Art Music School s-au întors cu tolba plină de premii de la festivalul „Vis de stea” de la Moinești

    Suntem mândri că și în acest an, fiind al doilea consecutiv, elevii clasei de canto muzică ușoară de la Romantic Art Music School au participat la festivalul Vis de stea de la Moinești organizat de Asociația culturală M.Y.Music Art în parteneriat cu Primăria U.A.T. Municipiului Moinești, festival care în acest an s-a aflat la cea de-a XII – a ediție.

    Cei 22 de artiști ai școlii noastre au concurat cu peste 200 de concurenți din toată țara și din Republica Moldova, dar au urcat pe scenă încrezători, cu sufletul plin de iubire pentru muzică și au dăruit publicului tot ce au putut mai bun și mai frumos prin prestația lor artistică! Mulțumiri alese organizatorilor, Asociatia Culturala M.Y.Music Art și doamnei Irina Pashalov pentru frumoasa organizare! Mulțumim onorabilului și distinsului juriu format din nume sonore ale culturii și muzicii românești pentru obiectivitate și corectitudine: Mihai Alexandru, Crina Mardare, Nico Matei, Luminița Anghel, Aurelian Temișan, Viorel Gavrilă, Claudiu Bulete, Bogdan Dragomir, Daria Tanasă și Alexandra Pashalov!

    Felicităm din inimă toți copiii pentru rezultatele obținute!

    Palmaresul RomanticArt

    SECȚIUNEA DEBUT

    Categoria 4-6 ani

    Amelia Roată – MENȚIUNE

    Categoria 7-9 ani

    Beatrice Vultur – PREMIUL II

    Sofia Bestiuc – PREMIUL III

    SECȚIUNEA SOLIȘTI

    Categoria 4-6 ani

    Ava Băițan – PREMIUL II

    Cataleea Leonti – PREMIUL III

    Natalia Costea – MENȚIUNE

    Sara David – MENȚIUNE

    Anabel Ungureanu – MENȚIUNE

    Categoria 7 ani

    Ana Achiricesei – PREMIUL III

    Antonia David – MENȚIUNE

    Alexandru Dumitriu – MENȚIUNE

    Categoria 8 ani

    Sara Tîrnoveanu – TROFEU

    Petruța Crețu – PREMIUL II

    Categoria 9 ani

    Robert Tipa – PREMIUL II

    Maria Crețu – PREMIUL III

    Categoria 10 ani

    Luca Dume –  PREMIUL  III

    Maria Grig – PREMIUL III

    Natalia Nastasă – PREMIUL III

    Roberta Pascari – MENȚIUNE

    Categoria 11 ani

    Sofia Nacu – PREMIUL II

    Categoria 12 ani

    Amalia Luca – PREMIUL I

    Sonia Dume – PREMIUL II

    Articole recente

    Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava Euro Fratello

    Related articles