More
    Ritmic Suceava Ritmic Suceava Ritmic Suceava
    Ritmic Suceava

VIDEO Universitatea „Ștefan cel Mare” din Suceava și-a apărat titlul de campioană europeană universitară la handbal masculin după o finală de infarct

Universitatea „Ștefan cel Mare” din Suceava a reușit să-și apere titlul de campioană universitară la handbal masculin după o finală neindicată cardiacilor.

Sucevenii s-au impus după prelungiri în fața celor de la Universitatea „Coasa de Azur” din Nisa cu scorul de 37 – 36.

La pauză, francezii conduceau cu 16 – 13, pentru ca la finalul celor 60 de minute scorul pe tabela de marcaj fiind 31 – 31 după un gol marcat la ultima aruncare de către adversarii sucevenilor.

Handbaliștii de la USV s-au dovedit mai stăpâni pe ei, reușind să câștige finala disputată la Podgorica – Muntenegru și totodată Campionatul European Universitar.