Astăzi, începând cu ora 18.00, un nou protest a avut loc în municipiul Rădăuți, unde sute de localnici s-au adunat să protesteze față de restricțiile impuse de autorități în contextul pandemiei de coronavirus, cât și față de vaccinul anti – Covid.
Protestatarii s-au plimbat prin oraș și au făcut un popas și în fața casei primarului Bogdan Loghin, cel care nu a avut cuvinte de laudă la adresa lor.
Din fericire, nu au fost înregistrate evenimente negative.
