La data de 8 februarie 2022, la ora 19.30, Răduță M., de 58 de ani, din municipiul Suceava, s-a deplasat la sediul Poliției municipiului Suceava pentru a reclama faptul că fiul său i-a furat telefonul mobil.
Din verificările făcute de polițiști a reieșit că, la data de 7 februarie a.c., în jurul orei 00.00, fiul său, Alexandru M., de 22 de ani, a plecat din casă luându-i telefonul mobil.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru furt.
