La data de 21 martie 2022, la ora 09.26, polițiștii au fost anunțați prin 112 de către Vasile P. despre faptul că un bărbat din comuna Boaia și-a tăiat degetul într-o șișcorniță.
Agenții deplasați la fața locului l-au găsit pe Ionel C., din comuna Baia, care a declarat verbal că, la data de 21 martie a.c., la ora 09.20, tăia niște strujeni împreună cu Aurel U., de 66 de ani, din aceeași localitate. La un moment dat, din neatenție, Aurel U. și-a prins un deget în cuțitele de la șișcorniță.
La fața locului a sosit o ambulanță, care l-a transportat pe Aurel U. la Spitalul Municipal Fălticeni în vederea acordării de îngrijiri medicale.
