Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un bărbat de 58 de ani și-a pierdut viața în timp ce era la scăldat în râul Moldova

La 08.08.2020, ora 15.40, Secţia de poliţie nr. 7 Mălini a fost sesizată prin 112 de către o tânără despre faptul tatăl ei a căzut în apa Moldovei și este negru la față.

La 08.08.2020, în jurul orelor 09.00, un bărbat, de 58 ani, din municipiul Suceava, a venit la casa părintească din comuna Cornu Luncii, împreună cu fiica sa și cu prietenul acesteia, unde au făcut un grătar.

În jurul orei 13:30, bărbatul s-a dus cu fiica sa si cu prietenul acesteia la râul Moldova cu intenția de a intra în apă să facă baie. Suceveanul de 58 de ani a intrat de mai multe ori în apă, iar la un moment i s-a făcut rău și a căzut în apă, fiind scos imediat de fiica sa si de prietenul acesteia.  A fost solicitată ambulanța iar la fața locului au intervenit două echipaje de ambulanță care au efectuat manevre de resuscitare însă fără niciun rezultat fapt pentru care s-a constatat decesul.

Bărbatul era cunoscut ca o persoană cu afecțiuni cardiace având probleme cu inima.

Cadavrul va fi transportat și depus la morga Spitalului Municipal Fălticeni, în vederea efectuării necropsiei.

În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „ucidere din culpă”, care va fi soluţionat procedural de către lucrătorii Postului de Cornu Luncii.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles