La data de 7 februarie 2022, la ora 09.20, Valeria C., de 61 de ani, din comuna Ostra, a reclamat prin 112 faptul că i s-au furat lemne din boxa pe care o are în spatele blocului.
Din verificările făcute de polițiști a reieșit că la data de 4 februarie a.c., femeia a observat că îi lipsesc câțiva bolțari din peretele comun al boxei sale. Ulterior, în dimineața zilei de 7 februarie 2022, a sesizat că i-au fost furate lemne prin gaura respectivă.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „furt calificat”.
