Astăzi, 3 mai 2021, 21 de soldati gradați profesioniști care au promovat concursul de încadrare din sursă externă, au depus Jurământul militar la sediul ISU Suceava.
La acest important eveniment a luat parte prefectul judetului Suceava, Alexandru Moldovan.
Rostirea legământului sacru față de țară reprezintă un moment care va rămâne viu în amintirea lor pentru totdeauna.
„Cu această ocazie, le urăm bun venit în marea familie a pompierilor militari suceveni, succes în activitate și o carieră militară plină de realizări!”, au transmis reprezentații ISU Suceava.










