La data de 9 septembrie 2023, la ora 16.56, Florin M., din comuna Ilișești, a reclamat prin 112 faptul că concubina lui, Eleonora L., i-a furat un televizor.
Din verificările polițiștilor a reieșit că cei doi au o relație de concubinaj de mai mult timp, aceștia locuind la domiciliul bărbatului.
În dimineața zilei de 9 septembrie a.c., Florin M. a plecat în pădure după lemne, iar concubina lui a rămas acasă. În jurul orei 16.30, când bărbatul a revenit acasă a observat că femeia a plecat luându-și hainele precum și televizorul și mașina de spălat.
Reclamantul a precizat că mașina de spălat este proprietatea femeii, iar anterior plecării ei nu a existat între ei un conflict.
A fost completat formularul de evaluare a riscului, însă nu s-a impus emiterea unui ordin de protecție provizoriu.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru furt.
