La data de 18 iulie 2023, la ora 13.07, prin 112 s-a anunțat faptul că un bărbat a murit într-un supermarket din orașul Vicovu de Sus.
Din verificările polițiștilor a reieșit că, în cursul zilei de 18 iulie a.c., Ioan S., de 52 de ani, a mers la supermarketul „Gemenii” din orașul Vicovu de Sus, unde i s-a făcut rău.
La fața locului s-a deplasat un echipaj de ambulanță, care în ciuda manevrelor de resuscitare aplicate, a fost nevoit să constate decesul bărbatului.
Cadavrul acestuia a fost transportat la morga Spitalului Municipal Rădăuți în vederea efectuării necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru ucidere din culpă.
