Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un muncitor a ajuns la spital după ce a căzut de pe o stivă de cherestea în curtea unui gater din Bogdănești

La data de 23 octombrie 2022, Gheorghe M., din comuna Bogdănești, a ajuns la Spitalul Județean Suceava cu diagnosticul „contuzie șold drept” după ce a suferit un accident de muncă.

Din verificările polițiștilor a reieșit că Gheorghe M. este angajat ca muncitor necalificat la SC Saniral SRL Bogdănești. În cursul zilei de 17 octombrie a.c., în jurul orei 16.00, în timp ce bărbatul așeza manual cherestea într-o stivă din curtea societății, s-a dezechilibrat și a căzut de la o înălțime de circa 3 metri pe suprafața betonată aflată la baza stivei de cherestea.

După producerea incidentului, Gheorghe M. a fost transportat de un coleg de muncă la Spitalul Municipal Fălticeni, însă nu a rămas internat.

Cum avea o durere puternică la șoldul drept, bărbatul a mers la Spitalul Județean Suceava, unde i-au fost acordate îngrijiri medicale de specialitate.

În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru săvârșirea infracţiunii de nerespectarea măsurilor legate de securitate şi sănătate în muncă.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava
Articolul precedent
Articolul următor
Modalități prin care să îți îmbunătățești abilitățile la jocuri de noroc

Related articles