La data de 29 mai 2022, la ora 14.15, Mihăiță M., de 20 de ani, din comuna Fântânele, a reclamat prin 112 faptul că a fost bătut de un consătean.
În urma verificărilor făcute de polițiști a reieșit că, la data de 29 mai a.c., în jurul orei 14.05, Mihaiță M. se deplasa prin fața locuinței lui Paul C., de 42 de ani, din comuna Fântânele, ocazie cu care a fost lovit cu pumnul în piept de către acesta, agresorul reproșându-i că se uită urât la el când trecere pe drum.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru infracțiunea de „lovirea sau alte violențe”.
