La data de 08.12.2021, la ora 11.40, Poliţia Municipiului Suceava a fost sesizată direct de către Marian B. cu privire la faptul că, în data de 07.12.2021, în timp ce se afla în barul „La Taifas” din municipiul Suceava, persoane necunoscute i-au sustras banii şi telefonul mobil.
Marian B. s-a deplasat în data de 07.12.2021, în jurul orei 15.30, în localul „La Taifas” din apropierea Pieţei Agroalimentare de pe strada Petru Rareş unde a consumat mai multe băuturi alcoolice împreună cu alte persoane aflate în incinta barului. La un moment dat, pe fondul excesiv al consumului de băuturi alcoolice acesta a adormit cu capul pe o masă şi a fost trezit de un vecin care a intrat în bar şi l-a condus spre casă. În momentul în care se afla în drum spre domiciliu a constatat faptul că îi lipseşte din portofelul precum şi un telefon mobil marca Samsung model mai vechi.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat.
