La data de 28 decembrie 2023, la ora 14.00, Mihaela I. a anunțat prin 112 faptul că l-a găsit decedat pe tatăl ei, Gheorghe I., de 65 de ani, din municipiul Fălticeni.
Bărbatul locuia singur într-un apartament din Fălticeni, în condiții insalubre și fără să fie racordat la utilități.
În cursul zilei de 28 decembrie a.c., Mihaela I. a mers în vizită la tatăl ei, ocazie cu care l-a găsit pe acesta decedat. În plus, bărbat avea mai multe urme de mușcături la nivelul feței, mâinilor și picioarelor, ce păreau a fi făcute de rozătoare.
Cadavrul a fost transportat la morga Spitalului Municipal Fălticeni pentru efectuarea necropsiei.
În acest caz a fost întocmit un dosar penal pentru ucidere din culpă.
