Tipografie Suceava Facos Suceava USV
Ritmic Suceava

Un bătrân și-a pus capăt zilelor într-o anexă din Siminicea

Un bătrân de 81 de ani, din municipiul Suceava, a fost găsit spânzurat în dimineața zilei de 14 februarie 2025, într-o anexă a unei locuințe din satul Grigorești, comuna Siminicea.

Descoperirea tragică a fost făcută de Gheorghiță B., proprietarul imobilului, care a anunțat autoritățile prin 112.

Bărbatul decedat, Pavel T., fusese luat în grijă de familia B. începând cu luna ianuarie 2025, din cauza unor afecțiuni psihice.

În cursul nopții de 13 spre 14 februarie, acesta a ieșit din casă, s-a deplasat către o anexă, unde s-a spânzurat folosind o sfoară plastifiată.

Echipajul de ambulanță sosit la fața locului a confirmat decesul, iar polițiștii au deschis un dosar de cercetare sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă (moarte suspectă).

Cadavrul a fost transportat la SML Suceava pentru efectuarea necropsiei.

Articole recente

Adapost Caini Suceava SAVCOM Suceava Facos Suceava BMT Consultanta Suceava Usi Interior/Exterior si Scari Suceava

Related articles