La 17.11.2021, la ora 18.35, Poliţia Municipiului Suceava fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că din vestiarul Pizzeriei Luca au fost sustrase bunuri.
Polițiștii deplasați la fața locului au constatat că, în seara de 17.11.2021, în jurul orei 18.20, în vestiarul Pizzeriei Luca din municipiul Suceava, bulevardul George Enescu au intrat doi tineri, pe ușa din spate care nu era asigurată și din interior au sustras o borsetă și un telefon mobil.
La scurt timp angajații pizzeriei au constatat lipsa bunurilor și la aproximativ 20 de metri față de ușa de acces au găsit borseta din care a fost sustrasă suma de aproximativ 100 lei.
În cauză cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracţiunii de „furt calificat”.
